Vyhľadávanie

Novinky

Jeseň o týždeň dlhšia.

07.11.2013 15:49

Oblastný futbalový zväz na svojom zasadnutí rozhodol, že jeseň 15-tym kolom neskončí. Kedže počasie futbalu stále praje, prvé jarné kolo sa predohraje už v novembri. Ak sa teda nezačnú "čerti ženiť" zápas s Košolnou odohráme v nedeľu 17.novembra 13:30. Na zväze tiež zverejnili dátum turnaja víťazov líg (jesennej časti - po 15.kole) spadajúce pod Obfz Trnava. Majcichov je už istým účastníkom, turnaj Obfz sa uskutočni 11.januára 2014.

Majcichov jesenným majstrom !

04.11.2013 11:10

OFK Bučany - OFK Majcichov    2:3 (2:3)    Chynoradský 2, Gažovič

Haluzický - Susko, Štrbo M., Pecháček, Mihálik - Krivosudský (Bott), Gažovič (Šturdík), Marek, Mišina - Gergely (Štrbo L.), Chynoradský

S Bučanmi nás viaže v posledných troch sezónach veľmi nelichotivá bilancia, keď zo šiestich zápasov sme neprehrali len v jedinom. V úvode zápasu to na zmenu nevyzeralo. Už v siedmej minúte Suskovu rozohrávku na našej polovici zachytil súper a z následnej akcie nedal Bunček nášmu brankárovi šancu. Po štvrťhodine sme sa vrátili do zápasu, Pecháčkovu štandartku si našiel výborným pohybom Gažovič a hlavou usmernil loptu za chrbát domáceho gólmana. Lenže naša radosť trvala len päť minút, po krídelnej akcii domácich sme nedokázali loptu odkopnúť a z hranice penalty Fančovič prepálil všetko. V náročnom zápase nás nakoniec zachránila vysoká efektivita, keď celkovo sa na oboch stranách nerodilo veľa šancí. Vyrovnanie nám zabezpečil šťastnou strelou Chynoradský, ktorému loptu posunul bojovník Gergely. Ešte do polčasu si zobral slovo opäť Chynoradský, ktorému sklepol po štandartke loptu hlavou Mihálik na hranicu veľkého vápna a Boris po rýchlom prebratí trafil loptu zo vzduchu presne k ľavej tyči. Tento veľmi pekný gól bol nakoniec aj víťazný, pretože v bojovnom a fyzicky náročnom zápase sme sa v druhom polčase zamerali hlavne na obranu a domáci nás ohrozovali prevažne len zo štandartiek, ktoré sme uskákali. Veľmi cenné body z horúcej pôdy nám zabezpečili honor polovičného majstra.

Víťazstvo nad trnavskou Lokomotívou.

27.10.2013 22:27

OFK Majcichov - Lokomotíva Trnava    1:0 (0:0)     Pecháček

Haluzický - Šturdík, Susko, Pecháček, Štrbo - Scheip, Marek, Gergely (Ďuračka), Mihálik (Bott) - Chynoradský, Valko (Gažovič)

Zápas popredných mužstiev ligy sľuboval dobrý zápas. Úvod zápasu bol v znamení oťukávania a ani jeden celok nechcel zbytočne otvoriť hru. Trnavský tím sa predstavil ako vyspelé mužstvo, do gólovej šance sa však po celý čas stretnutia nedostal. V prvom náznaku šance našeho mužstva sa ocitol po štandartnej situácii Mihálik, ale jeho hlavička-rameno zmarila naše nádeje na rýchly úvodný gól. Po pol hodine hry sa zranil Gergely, ktorý tesne pred striedaním zahodil čistú príležitosť, keď z pravej strany krížnou strelou tesne minul bránu. Jeho náhradník Ďuračka spálil najväčšiu šancu prvého polčasu, po štandartke sa ocitol v dorážke na malom vápne, ale najlepší strelec Majcichova v jesennej časti trestuhodne minul bránu .Úvod druhého polčasu sa snažili obe mužstvá strhnúť zápas na svoju stranu, ale čisté šance neprichádzali. Až v 67.minúte predĺžil nákop Ďuračka, Chynoradský sa v osobnom súboji presadil cez Bajcara, Súkeník v bráne Lokomotívy už stihol reagovať na klučku nášho útočníka len faulom a rozhodca správne odpískal penaltu a vylúčil gólmana hostí. Do brány sa postavil náhradník Chmúra, Pecháček však pokutový kop poslal nekompromisne do opačnej strany. Od tejto chvíle sa nám otváral veľký priestor na brejky, hneď v dvoch sa ocitol v zakončení striedajúci Gažovič, raz prestrelil, druhý-krát ho vychytal neuveriteľným zákrokom Chmúra. Oslabení hostia sa už nedokázali presadiť ani napriek viacerým štandartkám. Treba vyzdvihnúť našu defenzívu, ktorá po celý zápas nepustila hosťujúci tím do jedinej vážnejšej šance. Samotný záver zápasu poznačilo vážne zranenie Petra Ďuračku, ktorý utrpel nepríjemnú zlomeninu ruky. Víťazstvo nad kvalitným súperom tak jednoznačne venujeme našemu kanonierovi a posielame pozdravy do nemocnice.

Nepríjemný druho-polčasový zvrat.

22.10.2013 18:39

TJ Voderady - OFK Majcichov     3:2 (0:2)    Ďuračka, Chynoradský

Haluzický - Susko, Štrbo M., Krivosudský, Pecháček - Scheip, Marek, Tokoš (Gažovič), Mihálik - Chynoradský, Ďuračka

Výborne rozohratý zápas vo Voderadoch sme nakoniec nezvládli. Domácich sme celkom dobre držali na dištanc od našej brány a keď sa presadil na ľavom krídle Tokoš, pre Ďuračku nebol problém na druhej tyči zasunúť loptu do brány. Do kabín sme odchádzali výborne naladení, lebo v samom závere polčasu Chynoradský prenikol do 16-ky a prudkou strelou zveľadil náš náskok. Lenže druhý polčas sme nezačali vôbec dobre, hralo sa pričasto v okolí našeho pokutového územia a vyvrcholilo to kontaktným gólom domácich. Potom sme relatívne otupili tlak Voderád a dokonca Chynoradský po chybe stopéra trielil osamotený na bránu, ďaľší obranca však zatiahol faulom zozadu ručnú brzdu. Na prekvapenie však rozhodca vytiahol len žltú kartu. Nedorozumeniu v obrane sme sa nevyhli ani my, ktoré nakoniec vyvrcholilo vlastným gólom Krivosudského. Otrasený Majcichov vzápätí inkasoval aj tretí úder, keď sa zrazili náš stopér so súperovým útočníkom a pre striedajúceho Páleníka nebol problém skórovať. Naša snaha o vyrovnanie nepriniesla úspech, asi najbližšie k nemu bol po jednej z mála pekných kombinácii Gažovič, ale na Bachratého v bráne nevyzrel.

Náskok na čele už 5-bodový.

13.10.2013 17:23

OFK Majcichov - TJ Vinohradník Suchá nad Parnou    2:1 (2:1)     Pecháček, Gažovič

Vrbovský - Susko, Štrbo M., Pecháček, Krivosudský (75. Tokoš) - Scheip, Marek, Mihálik, Gažovič (88. Šaštinský) - Chynoradský, Gergely (22. Bott)

Po štyroch domácich víťazsvtvách pri skóre 14:0, nás na našom štadióne čakal papierovo asi najslabší protivník. Nedostali sme však nič zadarmo. Po štvrťhodine sme síce viedli, keď Chynoradský vykoledoval pokutový kop a špecialista Pecháček strelil už svoj piaty tohtosezónny gól. V 36.minúte však zahrmelo aj na druhej strane, keď z ojedinelého útoku Mrva na nič nečakal a ďalekonosným kopom prekvapil všetkých. Našťastie ešte do polčasu sa nám podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu, Gažovič zvnútra 16-ky priklepnutú loptu Marekom poslal nezadržateľne do siete. Napriek náznakom už žiadnu inú gólovú akciu diváci nevideli, súpera sme držali na dištanc, ale najtesnejšie vedenie býva mnoho-krát zradné. Našťastie tento zápas sa to nepotvrdilo a víťazstvom sme si poistili vedenie v tabuľke, po zakopnutí viacero súperov je náš náskok na druhý celok už 5-bodový.

Góly zlepené do troch minút.

06.10.2013 16:31

TJ Chemolak Smolenice - OFK Majcichov    0:3 (0:0)   Ďuračka, Gergely, Marek

Bocán - Susko, Štrbo M., Pecháček, Krivosudský - Tokoš (68.Bott), Mihálik (68.Gažovič), Scheip, Marek - Gergely, Ďuračka (73.Kuracina M.)

Smolenice strácajú svoj dávny lesk a po rokoch sa ocitli v našej lige. Aj ihrisko si pamätá lepšie časy a okrem súpera nám aj to robilo menšie problémy. Prvý polčas z našej strny nebol ideálny, nevedeli sme sa dostatočne presadiť. Našťastie ani Chemolak nenašiel kľúč k bráne matadora Petra Bocána, ktorý pri absencii oboch brankárov OFK zaskakoval medzi tyčami a nakoniec si aj pripísal čisté konto. O záoase rozhodol nástup do druhého polčasu, keď sme od úvodu pritlačili súpera, ovocie to prinieslo po 15-tich minútach, keď z náročnej pozície výborne trafil Ďuračka a po týždni opäť gólovo spasil naše mužstvo. Hneď o dve minúty pridal druhý gól Gergely a po pár sekundách dokonal smrtiacu trojminútovku Marek. Víťazstvo sa opäť nerodilo ľahko, ale nakoniec sme sa predsalen presadili a zostávame lídrom celej súťaže.

Návrat na prvé miesto.

29.09.2013 09:37

OFK Majcichov - FC Kátlovce     2:0 (0:0)

góly: Ďuračka, Chynoradský

Vrbovský - Susko, Štrbo M., Krivosudský, Pecháček - Mihálik, Tokoš (55.Ďuračka), Scheip (87.Štrbo L.), Marek - Chynoradský (83.Bott), Gergely

Po našej prehre v Špačinciach sa práve Kátlovce stali lídrom súťaže. Čakal sa vyrovnaný súboj o prvé miesto, a tak aj bolo. V úvode zápasu sa mužstvá navzájom nepúšťali do väčších šancí. Hostia sa dostali do niekoľkých ošemetných situácii, ale žiadna nebezpečná strela až k Vrbovskému neprešla. My sme pohrozili tri-krát v závere polčasu a vždy bol v koncovke Marek, najskôr si zbehol stredom na dlhý Pecháčkov pas, ale jeho lobu chýbalo viac citu. Druhú šancu mu pripravil únikom po krídle Gergely, loptu z hranice 16-ky poslal vysoko do oblakov. V samom závere ešte po rohu vo výbornej pozícii nedokázal hlavou trafiť loptu medzi žrde. Druhý polčas sme mali miernu prevahu, zlomový gól prišiel 13 minút po prestávke. Len tri minúty bol na ihrisku striedajúci Ďuračka, toho našiel centrom Pecháček na zadnej žrdi a Peter Ďuračka potvrdil, že hlavou sa nezvykne mýliť. Vedenie nás upokojilo, tlačili sme sa do ďaľšieho gólu. Kátlovce však nezložili zbrane, predviedli dva-tri rýchle brejky, s ktorými mala naša obrana prácu, pri jednom už boli veľmi blízko vyrovnania, ale Vrbovský pohotovým zákrokom loptu lapil. Gólovu poistku mal na kopačke opäť Marek, ale v čistej šanci dal vyniknúť hosťujúcemu gólmanovi. Zápas definitívne zlomil Chynoradský, ktorý zo 16-tich metrov trafil ľavú šibenicu a Majcichov sa mohol tešiť z návratu do čela tabuľky.

Prvá prehra v sezóne.

23.09.2013 17:21

TJ Špačince - OFK Majcichov    1:0 (0:0)

Haluzický - Susko, Štrbo, Mišina, Pecháček - Scheip, Marek, Tokoš, Gažovič (46. Chynoradský)- Gergely, Mihálik

Zápas v Špačinciach sa nám nevydaril. Dlho sme sa nevedeli vyrovnať s hrboľatým terénom. Domáci hrali na nakopávané resp. odkopávane lopty. Prvý polčas sme nevedeli nič vymyslieť, najväčšiu šancu po Marekovej akcii zahodil Mihálik. Domáci kontrovali tutovkou Lachkého,  jeho strele sa postavil do cesty Haluzický. Ten zmaril aj ďalšie dve nebezpečné strely z väčšej vzdialenosti. Pred prestávkou ešte zahrozil Gažovič, ale brankár bol pripravený.  Po obrátke sme zvýšili aktivitu a veľmi nám pomohol príchod  Chynoradskeho. Ten hneď v zápätí zahral priamy kop, ktorému nechýbalo veľa. Zápas sa dostal do fázy keď sa útoky prelievali z jednej strany na druhú a bolo zjavné, že bez gólu sa stretnutie neskončí. Najprv nás zachránila žrď po prudkej strele domácich, potom domácich vystrašil Scheip strelou spoza 16-ového oblúka. Štvrť hodinu pred koncom sme domácich po dlhom kope zo štandartky nechali hlavičkovať, Haluzický loptu neudržal a z dorážky sa Špačince ujali vedenia. V našom záverečnom nápore sa neujali šance Gergelyho ani Suska a tak sme museli stráviť prvú prehru v sezóne. Vôbec sme sa však nepriblížili k predošlým výkonom.

Jarmočný poltucet pre Dobrú Vodu.

15.09.2013 19:39

OFK Majcichov - ŠK Dobrá Voda    6:0 (3:0)

góly: Gergely 2, Marek 2, Gažovič, Pecháček

Haluzický - Susko, Štrbo, Pecháček, Mihálik - Scheip (60. Karell), Marek, Tokoš (77. Marfoldi), Gažovič - Ďuračka (46. Kuracina V.), Gergely

Zápas začal bleskurýchlou chybou obrany hostí a Gergely v úvodnej minúte strelil v podstate víťazný gól. O desať minút pridal druhý gól ten istý hráč po peknej rýchlej akcii. A keď Gergelyho akrobatický pokus do tyče dorazil do siete Marek bolo za dvadsať minút vybavené. Súper toho veľa nepredviedol a veľmi zľahčil nášmu mužstvu cestu za tromi bodmi. Hostia si vypracovali jedinú šancu, keď zhruba po pol hodine útočník neuveriteľne netrafil prázdnu bránu a vypýtal si pozvánku do relácie "frajer na záver". O pár minút udelil rozhodca hosťujúcemu Krivánkovi prísnu druhú žltú kartu a desiati hostia už nekládli odpor. Navyše dohrávali zápas naďalej na dvoch útočníkov, čím sa nám v strede poľa otváralo veľa priestoru. Gólov sme mohli pridať viacero, napokon sme dovŕšili poltucet, keď sa trafili postupne Gažovič, Marek i Pecháček. Víťazstvo nám zaručilo prvú priečku v ligovej tabuľke, najbližšie ju budeme obhajovať v Špačinciach.

Hattrick Ďuračku a šieste víťazstvo.

08.09.2013 20:21

TJ Družstevník Dechtice - OFK Majcichov    2:4 (0:1)

góly: Ďuračka 3, Pecháček

Haluzický - Susko, Štrbo, Pecháček, Mišina - Scheip, Marek, Tokoš (Bott), Mihálik - Chynoradský (Gažovič), Ďuračka (Marfoldi)

V Dechticiach sme hrali vždy emotívne a náročné zápasy. Nebolo tomu inak ani teraz, i keď to vyzeralo na hladší priebeh. V prvom dejstve to z našej strany nebolo úplne ideálne, domáci sa snažili presadiť dlhými krížnymi pasmi na krídla, vypracovali si však len jednu nebezpečnú strelu, ktorú lapil Haluzický. Na koňa nás dostal Pecháček, ktorý využil trestný kop z ideálnej pozície a zavesil pravého horného rohu domácej brány. Nemohli sme začať druhý polčas lepšie ako gólovou poistkou. Ďuračka sa obtočil v 16-ke a jeho tečovaná strela prešla šťastne až do brány. Od tohto momentu sa zápas ukľudnil a mali sme navrch. Keď po rohovom kope zvýšil opäť Ďuračka zdalo sa byť rozhodnuté. Zvlášť, keď sme zahadzovali aj ďaľšie šance. Domáci sa chytili ďalekonosnou strelou, na ktorú nemal Haluzický nárok. Dechtice gól nabudil a snažili sa o kontaktný gól, ten prišiel po nevinnej strele, ktorá prešla nášmu brankárovi nešťastne pomedzi nohy. Záverečný kolaps však nedopustil Ďuračka, ktorý zakončil peknú akciu ďaľšou gólovou hlavičkou. Podaril sa nám vyhrať neľahký zápas a držíme stále prvé miesto ligovej tabuľky, čo teší, ale zároveň aj zaväzuje...