Návrat na víťaznú vlnu.

28.04.2014 17:13

ŠK Dobrá Voda - OFK Majcichov     1:3 (0:2)     Valko, vlastný gól, Gažovič

Horváth - Mihálik, Štrbo M., Pecháček, Krivosudský - Scheip, Formanko (Marek), Gažovič (Karell), Železník (Bott) - Valko, Gergely

Tabuľkové postavenie domáceho tímu vzbudzovali obavy z náročného zápasu, zvlášť keď zranené opory nášho mužstva Marek či Chynoradský usadli len lavičku náhradníkov. Od úvodu zápasu však hráči Dobrej Vody pôsobili rozpačito a hlavne v defenzíve kopili chyby a naše útočné tykadlá nemali veľké problémy presadiť sa. Horšie to už bolo s našou finálnou fázou, pretože pri lepších riešeniach by nebol polčasový rozdiel len dvojgólový. Prvý rýchly gól vsietil Valko strelou zvnútra 16-ky, druhý si pri úniku Formanka strelil domáci obranca sám, keď jeho odkop preloboval brankára. V druhom polčase sme mohli niekoľko-krát domácich "zarezať", ale trestuhodne sme riešili niektoré útoky. Prišiel trest v podobe kontaktného gólu domácich a do našej hry sa vkrádal čoraz väčší chaos. V týchto momentoch podržal náš tím Horváth, ktorý viacerými zákrokmi zabránil najhoršiemu. Pokoj na ihrisko vniesol až striedajúci Marek, gólovú poistku potom pridal Gažovič. Napriek zbytočnej dráme sme dotiahli zápas do víťazného konca a po dvoch remízach sme sa snáď vrátili na víťaznú vlnu.

Prvé domáce zakopnutie.

21.04.2014 15:55

OFK Majcichov - TJ Dechtice    3:3 (2:0)     Gergely, Valko, Marek

Horváth - Mihálik, Štrbo M., Pecháček (Krivosudský), Susko - Scheip, Železník, Gergely, Formanko (Tokoš) - Marek, Valko

Zápas začal šancou hostí, keď Horváth zbytočne vybehol na centrovanú loptu a útočník hostí hlavičkoval tesne vedľa brány. To osmelilo súpera a snažil sa v úvode aktivitou prekvapiť naše mužstvo. Postupom času sme sa však začali tlačiť pred bránu Dechtíc a prevaha sa prejavovala hlavne pri počte rohových kopov. Práve po jednom z úvodných rohov prepálil z päťky prázdnu bránu Železník. V 23.minúte po sérii štyroch rohových kopov vystrelil z hranice 16-ky Gergely a lopta skončila až v sieti hostí. Do polčasu sme pridali dôležitý druhý gól, veľmi peknú akciu zfinalizoval kľúčovou prihrávkou Marek na Valka, ten už len upratal loptu za chrbát hosťujúceho gólmana. O malú chvíľu mohol Marek zasadiť súperovi definitívný direkt práve Marek, jeho šanca tesne minula brvno brány Dechtíc. Druhý polčas sme začali nekoncentrovane, čo hostia využili rýchlou akciou, krížny pas zakončil útočník hostí nekompromisne bombou do proti pohybu Horvátha. Po góle začala naša snaha o poisťovací gól proti dobre pohybujúcemu sa súperovi, ten prišiel po hodine hry. Po centrovanej lopte predĺžil Gergely hlavou loptu na Mareka a ten na zadnej žrdi zachoval pokoj a s prehľadom zakončil. Ak sa zdalo, že tým sme definitívne zlomili súpera, tak to bola veľká mýlka. Hneď o päť minút sme dovolili vystreliť z hranice 16-metrov súperovi a bolo opäť o gól. Turbulentná časť zápasu pokračovala, Valko unikol obrane hostí a predložil Gergelymu stopercentnú šancu na rozhodnutie tohto pestrého zápasu, jeho oneskorené zakončenie brankár však zneutralizoval. V samom zápätí mali hostia tutovku na vyrovnanie, vyznamenal sa však aj Horváth. Desať minút od nášho tretieho gólu bolo však už vyrovnané, v 16-ke sa presadil Maška. Zvyšok zápasu priniesol snahu domáceho mužstva o víťazný gól, vždy nám chýbal ten povestný krôčik a treba povedať že Dechtice sa prezentovali dobrým výkonom a ako prvý nám v sezóne na domácom trávniku ukradli body.

V malom derby bez gólov.

16.04.2014 19:00

TJ Pavlice - OFK Majcichov    0:0

Horváth - Mihálik, Štrbo M., Štrbo L. (Chynoradský), Pecháček - Scheip, Marek, Krivosudský, Formanko - Valko, Susko

Žiaci pod novými trénermi na úvod víťazne

12.04.2014 23:47

AŠK Slávia Trnava - OFK Majcichov 2:4 (0:2)      G: 2 Škultéty, Bubliš, Ružička

Zostava: Molnár - Holovič, Haršányi (c), Zeman, Pilo - Bubliš, Kalivoda, Ružička, Zlatohlávková - Škultéty - Zlatohlávek (40. Voščinár)

Výmena trénerov v žiackej kategórií

09.04.2014 16:05

V týme žiakov nastávajú personálne zmeny. Na poste trénera končí doterajší coach Juraj Bott, ktorý musel skončiť kvôli pracovnej vyťaženosti. Na jeho miesto prichádza hneď dvojica nových trénerov Andrej Zvolenský a Michal Habánek. Prvý menovaný v minulosti viedol dorastencov ŠK Modranka a za tento klub donedávna aj hrával. Druhý menovaný Michal Habánek je hráčom Corgoň ligového Spartaka Trnava a v minulosti obliekol aj dres reprezentácie do 21 rokov.

TRÉNINGY BUDÚ BÝVAŤ V PONDELOK A VO ŠTVRTOK O 16:00. VŠETCI STE SRDEČNE VÍTANÍ. :-)

Víťazstvo zrodené po rohových kopoch.

06.04.2014 07:09

OFK Majcichov - Slavoj Boleráz B    2:0 (1:0)    Valko, Marek

Horváth - Mihálik, Štrbo L., Pecháček, Susko (Karell) - Krivosudský (Štrbo L.), Scheip, Marek, Formanko - Chynoradský (Šaštinský), Valko

Do Majcichova pricestoval zdatný súper, ktorý sa prezentoval dobrým futbalovým prejavom. Naše mužstvo však od začiatku pôsobilo živším prejavom ako pred týždňom v Bielom Kostole. Prvá šanca na dôležitý úvodný gól prišla po priamom kope, keď Chynoradského strela skončila na brvne hosťujúcej brány. Miernu prevahu sme zavŕšili gólom po dvadsiatich minútach, keď po rohovom kope pretlačil loptu do siete Valko. Prvý polčas bol z našej strany celkom slušný, škoda niektorých nedotiahnutých akcií. Druhé dejstvo začala rezerva Boleráza svižnejšie, naša defenzíva však hrala pozorne a uľahčila Horváthovi prácu v našej bráne. Gólovú poistku pridal opäť po rohovom kope Marek, keď sa hlavou presadil v "malom vápne". Hostia boli ku gólu najbližšie po chybičke Horvátha, ktorý neudržal ľahkú loptu a po následnom kontakte s útočníkom sa hostia dožadovali pokutového kopu, rozhodca však nepískal. Z viacerých útokov sme mohli pridať aj tretiu gólovú poistku, chýbal nám však vo finále väčší dôraz, či presnosť.

Zaslúžená tretia prehra.

30.03.2014 22:08

FK Biely Kostol - OFK Majcichov     2:0 (0:0)

Horváth - Mihálik, Štrbo M., Pecháček, Krivosudský - Scheip, Marek, Tokoš (Chynoradský), Bott - Gergely, Formanko

V Bielom Kostole sme vyšli tretí raz v sezóne bodovo naprázdno. V zostave opäť absentovali Susko, Železník a k nim sa pridali Chynoradský a Valko. Týchto hráčov sme nedokázali nahradiť, lebo po nádejnom úvode súper prebral iniciatívu a bol lepším tímom. Vôbec sme nedokázali podržať loptu a našich zakončení bolo minimum. Po stopercentnej šanci domácich v prvom polčase, keď nás záchranil žŕďkový biliard, sme inkasovali v úvode druhého polčasu. Center Lukáša Jurinu poslal krížnou strelou do siete Andrej Adámek. V zápätí sme inkasovali aj druhý-krát, nevýrazná hlavička domáceho hráča prešla aj za prispenia terénu pod rukou debutanta Horvátha a Jurina nemal problém zvýšiť vedenie domácich. Napriek zvýšenej snahe nám domáci veľa toho nedovolili a na body sme tentokrát nemali.

Jarná 4-gólová ouvertúra.

23.03.2014 20:29

OFK Majcichov - TJ Ružindol     4:0 (1:0)     Marek 2, Gergely, Chynoradský

Vrbovský - Mihálik, Štrbo M., Krivosudský (Štrbo L.), Bott (Železník) - Scheip, Marek, Tokoš (Šaštinský), Gergely - Valko, Chynoradský

Jarná ouvertúra dopadla nakoniec presvedčivým víťazstvom, napriek tomu to nebola prechádzka ružovou záhradou. Od úvodu sme mali viac hry, chýbal však moment prekvapenia a kompaktní hostia nás nepúšťali prakticky do žiadnych šancí. Pozornosť brankára sme skúšali len z väčších vzdialeností. Zápas sme zlomili minútu pred prestávkou, odkop brankára prečítal Marek namazal Valkovi, na jeho strelu gólman hostí ešte reagoval reflexívne nohami, dorážku Mareka však vytláčal už len očami - 1:0. Druhý polčas začali zvýšenou snahou hostia, do šance sa však nedostali, ale celkovo vo veternom zápase šancí bolo ako šafránu na oboch stranách. Na dvojgólový rozdiel zvýšil opäť Marek, keď Valkov center z krídla prepadol brankárovi pomedzi rukavice a zasunúť z metra bolo pre nášho matadora jednoduchou záležitosťou. Z nášho mužstva definitívne spadla ťarcha prvého zápasu a veľmi rýchlo sme zvýšili na 3:0, po najkrajšej akcii zápasu skóroval hlavou Gergely, keď premenil opäť Valkov center. Gólovú bodku pridal z trestného kopu Chynoradský, keď obstrelil zle postavený múr hostí. Úvodné jarné zápasy bývajú veľmi náročné, preto záverečný rezultát teší a je tou najlepšou vzpruhou do ďaľších bojov.

Už v nedeľu to vypukne !

17.03.2014 12:47

Štyri mesiace bez ligového futbalu sa končia, už túto nedeľu vstúpi OFK do jarnej časti ligovej súťaže. Oproti zvyklostiam odohráme o jeden zápas menej, kedže prvé jarné kolo sa kvôli obavám pred nevyspytateľným jarným počasím predohrávalo už na jeseň. To však ukazuje futbalistom prívetivú tvár a v nedeľu sa tak určite odvetná časť začne podľa plánu. Naše mužstvo absolvovalo dobrú dvojmesačnú prípravu, ktorú odštartovalo štartom na zimnom turnaji OBFZ, kde sme obsadili peknú tretiu priečku. Nevynechali sme ani krátke herné sústredenie v Brezovej pod Bradlom, súčasťou prípravy boli samozrejme aj zápasy, v ktorých sa nám vcelku darilo, keď na našom štíte skončili postupne Slávia Trnava, Dolná Krupá, Jablonica, Zavar a Červeník, s posledne menovaným sme odohrali dva zápasy, jeden sme prehrali a za kratší koniec sme ťahali aj v súbojoch s Galantou a Križovanmi. V kádri nenastali prevratné zmeny, v bráne nepokračuje Haluzický, naopak sa vrátil Horváth, návrat z hosťovania hlási aj Železník. Z Hoste prichádza Formanko a do prípravy sa zapojil aj Kalivoda z domácich zdrojov. Za zmienku stojí nová angažovanosť najlepšieho strelca OFK Borisa Chynoradského, ktorý bol zvolený za nového člena výboru, tak mu to snáď pôjde v zákulisí minimálne ako na ihrisku. Mužstvo čaká veľká jarná výzva, v 14-tich jarných zápasoch udržať 10-bodový náskok z jesene. Svoje odhodlanie môžme ukázať už túto nedeľu, keď privítame do záchranarskych prác namočený Ružindol.