Zaslúžené víťazstvo rozdielom triedy.

02.09.2014 09:41

OFK Majcichov - ŠK Rapid Hrnčiarovce    3:0 (2:0)    Valko 3

Horváth - Susko, Štrbo M., Pecháček, Novota - Marfoldi (Štrbo L.), Scheip, Marek, Krivosudský - Gergely (Gažovič), Valko (Formanko P.)

Zápas s neďalekými Hrnčiarovcami bol až prekvapivo jednoznačný. Od začiatku zápasu sme sa zahryzli do súpera a dostávali aj do šancí. Najväčšiu mal Pecháček, keď jeho pokutový kop zneškodnil Sós v bráne hostí. O pár minút si obaja tento mikrosúboj zopakovali, tentoraz poslal náš obranca priamy kop presne k žrdi, opäť sa však vyznamenal Sós. Gólu sme sa však dočkali, keď Gergelyho center vrátil Marek hlavou pred prázdnu bránu a Valko nemal problém otvoriť skóre. O chvíľu vypichol Valko loptu súperovi na polovici ihriska a spolu s Gergelym postupovali v sólo nájazde na brankára, predviedli trochu krkolomnú kombináciu, druhý gól bol však na svete. Mohlo ich byť však oveľa viac, sám Valko mal šancu na hattrick aspoň tri-krát, pekný nájazd predviedol aj Gergely. Druhý polčas sme kontrolovali zápas a po rýchlom brejku po osi Gergely-Marfoldi-Valko posledne menovaný dorážkou do odkrytej brány zavŕšil predsalen spomínaný hattrick. Po dobrom výkone sme zdolali súpera z Hrnčiaroviec rozdielom triedy a treba dodať, zaslúžene.

Po dobrom výkone krutá prehra.

25.08.2014 06:28

Slovan Červeník - OFK Majcichov     1:0 (0:0)

Čambál - Novota, Štrbo M., Pecháček, Krivosudský - Marfoldi (Mihálik), Marek, Scheip, Formanko (Železník) - Gergely, Valko

V Červeníku sme bez trénera Šima i brankára Horvátha predviedli dobrý výkon, až na dvadsaťminútový úsek v prvom polčase, sme herne dominovali. Nevedeli sme však presadiť vo finálnej fáze a chýbalo aj trochu povestného šťastia. To si sadlo na domácich v samom závere, keď sa medzi trojicou našich obrancov presadil domáci kapitán Krajčovič, dobre chytajúcemu matadorovi Čambálovi tak čisté konto dopriate nebolo. V peknom futbalovom prostredí sa tak zrodilo víťazstvo domácich a nám nezostáva nič iné ako sa pripraviť na ďaľší zápas proti neďalekým Hrnčiarovciam.

Dorastenci v Dolných Orešanoch po bezduchom výkone hanebne prehrali

24.08.2014 12:43

Dorast v 2. kole zavítal do Dolných Orešán, kde nastúpil proti domácemu celku FK Sokol. Domáci boli nažhavení nakoľko pred týždňom doma podľahli "B" mužstvu Spartaka Trnava (Šúrovce) jednoznačne 0:4.

Naši dorastenci im svojim výkonom však pomohli napraviť si chuť a reputáciu po prvom kole. Od začiatku bolo na trávniku len jedno mužstvo, to domáce. Po prvom polčase bolo skóre síce iba 0:2, ale hlavnú zásluhu na tom mal vynikajúco chytajúci bránkár Šimon Horváth. Zlom nastal po hodine hry, kedy sa Horváth zranil a do brány musel ísť Lukáš Jurík. Po tomto momente už góly do našej brány padali ako na bežiacom páse až sa zastavili na čísle 10. Dúfajme, že si chlapci z Majcichova zoberú od domáceho celku príklad v tom ako sa má na ihrisku bojovať a v ďalšom zápase to budú oni, kto si napraví reputáciu za zbrabraní zápas.

O týždeň sa dorastenci predstavia na domácom štadióne Viktora Karela, kde privítajú TJ Družstevník Ružindol, ktorý v prvých dvoch kolách zaznamenal vysoké prehry 3:9 vo Voderadoch a 0:10 zo Spartakom "B".

FK Sokol Dolné Orešany - OFK Majcichov 10:0 (2:0) G: 3 Augustín, 2 R. Hudek, 2 D. Hudek, 2 Dobšovič, Šimonovič

Zostavy:

FK Sokol: D. Hudek - Augustín, Volek, Hrabárik, Hronský (46. Milo), Keblúšek, R. Hudek, Šimonovič (68. Križan), Dobšovič, Šaštinský, Danišovič (65.Kurňava)

OFK: Horváth (58. Štrbo) - Bubliš, Kalivoda, Jurík, Mrva (22. Pilo) - Haršányi, Hrdlovič - Š. Kromek, Škultéty, Rúžička (46. Čambál) - Brestovanský

Na hody prvé víťazstvo v sezóne.

19.08.2014 06:49

OFK Majcichov - TJ Zavar    2:0 (1:0)    Železník

Horváth - Susko, Štrbo, Pecháček, Krivosudský - Marfoldi, Scheip, Marek, Formanko M. (Formanko P.) - Valko (Štrbo L.), Železník

V hodovom zápase predviedlo naše mužstvo disciplinovaný výkon, hlavne v defenzíve, keď sme súpera počas celého zápasu pustili do jedinej šance. My sme vsadili na brejkové situácie, ktoré sme ťahali cez naše rýchle tykadlá Valka so Železníkom. Práve druhý menovaný dvomi prudkými strelami z hranice 16-ky rozhodol zápas. Získali sme dôležité tri body, ktoré tiež umocnili príjemnú hodovú atmosféru.

Dorast pri premiére zvíťazil, výkonom však neohúril

16.08.2014 13:58

Dorastenci nastúpili v sobotu na prvý ligový zápas. Na domácom štadióne Viktora Karela privítali Sláviu Trnava. Trnavský klub sa do súťaže prihlásil na poslednú chvíľu a do Majcichova pricestoval iba z 10-timi hráčmi.

Dorastenci museli pozmeniť zostavu nakoľko im pre povinnosti v A-mužstve chýbal gólman Šimon Horváth, ktorého v bráne nahradil vekom ešte žiak Lukáš Bogner a pre zranenie začínal iba na lavičke najlepší strelec v príprave Denis Brestovanský. Od úvodu však boli domáci lepším mužstvom. Aktivitou hýrila hlavne ľavá strana, na ktorej dobre kombinovali Škultéty, Bubliš a Hrdlovič. Napriek tomu sa Majcichovčania dlho trápili a nedarilo sa im prekonať obranu súpera. Obrovské šance mal hlavne Štefan Kromek, ktorý ale z vyložených pozícií dva krát prestrelil bránku gólmana Koštrnu. Vykúpenie prišlo až v 41. minúte keď spoza šestnásťky vystrelil Patrik Hrdlovič a strelil prvý ligový gól dorastencov v Majcichova. V druhom polčase spravil tréner Zvolenský 2 zmeny. Na druhých 45 minút už nenaskočili Štrbo a Haršányi a nahradili ich Brestovanský a Rúžička, ktorý mal v druhom polčase viac šancí skórovať no najviac zaujala pekná individuálna akcia zo 60. minúty kedy pekne obišiel 3 obrancov vrátane brankára, no jeho zakončenie zlikvidovala obranca Slávie na bránkovej čiare. Striedanie prinieslo do hry oživenie a už v 47. minúte Brestovanský pri prvom dotyku z loptou skóroval. Dorastenci boli v týchto chvíľach jasne lepší a zdalo sa, že sa po 2. góle ukľudnili a otázkou už bude iba to koľko súper inkasuje gólov. Opak bol pravdou v 58. minúte z ojedinelého brejku skóroval Krajčovič a Slávia bola rázom späť v hre. Strelený gól navyše hráčov hostí povzbudil na toľko, že otvorili obranu a bezhlavo sa snažili vyrovnať. Ďalšou ranou pre Majcichov bolo, že pre zranenie musel v 59. minúte striedať kapitán Adam Kalivoda. Toho však na stopérskom poste výborne zastúpil Denis Brestovanský. Na hrot sa namiesto neho zaradil Štefan Kromek a v 78. minúte strelil rozhodujúci gól zápasu keď vyslal nechytateľnú strelu spoza pokutového územia. Dorastenci teda splnili úlohu a získali povinné tri body, no z výkonom byť spokojný nemohli. O týždeň ich čaká zápas v Dolných Orešanoch, ked už bude súper kvalitnejší a výkon z prvého kola na body stačiť nebude.

V drese Slávie zaujal dobrým výkonom Filip Uhrík, mladší brat vedúce mužstva Radovana Uhríka, ktorý by sa mal od pondelka pripojiť k tréningovému procesu Majcichova a v priebehu týždňa by sa mal stať novou posilou mužstva.

OFK Majcichov - AŠK Slávia Trnava 3:1 (1:0)

Góly: 41. Hrdlovič, 47. Brestovanský, 78. Š. Kromek - 58. Krajčovič

OFK Majcichov : Bogner - Čambál, Kalivoda (59.Pilo), J. Kromek, Bubliš - Mrva, Haršányi (46.Rúžička) - Š. Kromek, Hrdlovič, Škultéty - Štrbo (46. Brestovanský)

AŠK Slávia Trnava : Koštrna - Uhrík, Planeta, Herák, Boroň, Harčarík, Krajčovič, Varga, Bocora, Polakovič

Prehra rozdielom triedy.

13.08.2014 06:50

FK Šulekovo - OFK Majcichov     3:0 (2:0)

Horváth - Susko (Valko), Štrbo M., Pecháček, Krivosudský - Marfoldi, Scheip, Formanko (Gergely), Marek - Muhálik, Železník

V Šulekove sme doplatili na hrubé chyby v defenzíve, v poli sme boli vyrovnaným partnerom domácim, rozdiel bol však pred bránou, kde sme boli najmä v druhom polčase málo presní a dorazní. Vznikla z toho vcelku krutá prehra rozdielom troch gólov.

Dorast má za sebou letnú prípravu, na hody odohrá prvý ligový zápas.

12.08.2014 22:08

Dorastencom tento týždeň skončila príprava na ligový ročník. Počas nej sa vyprofiloval káder, ktorý aktuálne tvorí 15 hráčov. Väčšinu mužstva tvoria domáci chlapci. "Cezpoľných" je v kádri päť. Tréneri ale nadalej intenzívne pracujú na rozšírení kádra a chceli by získať ešte aspoň dvoch hráčov. Mužstvo absolvovalo prípravu v domácich podmienkach a na záver prípravy absolvovalo aj jednodňové sústredenie v priestoroch štadióna Viktora Karela. Celkovo dorastenci v príprave odohrali 4 zápasy s pozitívnou bilanciou 2 víťazstvá, 1 remíza a 1 prehra. Najlepším strelcom v príprave bola nová posila z Modranky Denis Brestovanský, ktorý dal v 4 zápasoch 6 gólov. Strelecky sa darilo aj navrátilcovi z Abrahámu Štefanovi Kromekovi, ktorý sa presadil 4 krát. Kapitánom mužstva bude obranca Adam Kalivoda, jeho zástupcami boli zvolení Erik Mrva a Patrik Hrdlovič.

Cez víkend čaká na dorastencov prvé ligové kolo. V sobotu 16.8. o 10:30 doma na štadióne Viktora Karela na hody privítaju mužstvo AŠK Slávia Trnava. Zápas bude rozhodovať pán Martin Koppl s Trnavy. Touto cestou Vás všetkých na zápas srdečne pozývame.

Výsledky v príprave:

OFK Majcichov - ŠK Modranka 3:2 (2:0) G: 2 Š. Kromek, Brestovanský

OFK Majcichov - OFK Bučany 6:6 (2:5) G: 2 Brestovanský, Š. Kromek, Škultéty, Mrva, vlastný

OFK Majcichov - TJ Družstevník Opoj - Muži 2:7 (0:1) G: 2 Brestovanský

OFK Abrahám - Hoste - OFK Majcichov 2:5 (0:2) G: 2 Mrva, Š. Kromek, Bubliš, Brestovanský

OFK Majcichov - ŠK Cífer    1:1 (0:0)     Železník

Horváth - Susko, Štrbo, Pecháček, Krivosudský - Gažovič (Marfoldi), Formanko (Hruška), Scheip, Marek - Mihálik, Gergely (Železník)

V prvom zápase sme videli pomenej šancí, obe mužstvá sa prezenovali pozornými defenzívami. Na našom tíme bolo vidieť určitú kŕčovitosť, keď sa ešte celkom nezžil s novým herným štýlom. V nepríjemne teplom počasí však bolo badať snahu a aj určité náznaky pekných kombinácii. Do vedenia však šli hostia v úvode druhého polčasu, keď po krídelnej akcii skórovali po prízemnom centri do päťky. Naše mužstvo šlo celý druhý polčas za vyrovnaním, dobre hrajúci hostia nás však do čistej gólovej šance nepustili, vykúpenie prišlo v 89.minúte, keď spoza 16-ky trafil striedajúci Železník po zemi k ľavej žrdi. Zápas tak skončil asi spravodlivou deľbou bodov.

Na turnaji v Hrnčiarovciach zo skalpom domácich.

28.07.2014 05:52

Rapid Hrnčiarovce - OFK Majcichov    1:3 (1:2)     Pecháček 2, Mihálik

Vrbovský - Susko, Novota, Pecháček, Krivosudský (Šaštinský) -  Marek, Scheip, Formanko, Marfoldi (Gažovič) - Hruška (Mihálik), Valko

Turnaj v Hrnčiarovciach narušila po semifinálových bojoch prietrž mračien s výdatnými bleskami-hromami. Turnaj z pochopiteľných dôvodov nepokračoval a tak sme odohrali len jeden zápas s domácim tímom. V zápase sme sa prezentovali sympatickou kombinačnou hrou, ktorú podporil streleckou efektivitou z trestných kopov Pecháček. Víťazstvo potešilo, krátka príprava však končí a po našom jedinom prípravnom zápase je ťažké predpovedať, čo prinesie samotný úvod ligy...

Vikendový turnaj v Hrnčiarovciach sľubuje kvalitný futbal.

22.07.2014 12:30

V poslednú júlovú nedeľu sa naše mužstvo konečne predstaví v zápasovej akcii, keď sa zúčastnime turnaja v  neďalekých Hrnčiarovciach. Okrem našeho družstva a domácich, s ktorými vytvoríme prvú semifinálovú dvojicu, uvidíme aj mužstvá zo Zelenča a Bieleho Kostola. Turnaj je generálkou pre všetky mančafty, kedže už týždeň po nedeľnej akcii začína nová sezóna prvým súťažným kolom. Prvý raz sa po niekoľkých rokoch postaví na našu striedačku staro-nový tréner Konštantín Šimo, taktiež by sa mali na turnaji predstaviť niektoré nové tváre v kádri, nuž oplatí sa prísť ;-)

13:30     Hrnčiarovce - Majcichov

14:45     Zeleneč - Biely Kostol

16:15     zápas o 3.miesto

17:30     Finále