Vyhľadávanie


Zápasové reportáže

 

OFK Majcichov - Horná Krupá  0:4 (0:4)


Šturdík B. - Skovajsa, Scheip, Štrbo L., Suchán - Krivosudský, Štrbo M. (70. Kuracina), Mišina (60. Zaťko), Mikuláš, Marek (46. Ďuračka) - Šturdík P.

(do hry nezasiahli - Kučera, Marfoldi, Vrbovský, Šaštinský)

 

Ako veľmi zle sme začali, taký aj bol konečný výsledok. V prvej 10-minútovke sa líder tabuľky ešte zastreloval, ale od 12.minúty to už gólovo riešil. Tri rýchle góly nás zrazili na kolená. V prvom dejstve sme toho veľa nevymysleli, naopak v poslednej minúte sme inkasovali ešte štvrtý. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a mohli sme aj znížiť , keď hlavne striedajúci Ďuračka nebol ďaleko od gólov. Ten sme však nestrelili a odniesli sme si ďaľší tohtosezónny debakel. 

 

Dechtice - OFK Majcichov  3:2 (2:0)

gól: Marek 2

Vrbovský - Skovajsa, Scheip, Štrbo L. (80. Zaťko), Suchán - Krivosudský (75. Marfoldi), Štrbo M., Karell (46. Ďuračka), Mikuláš, Marek - Šturdík P.

(do hry nezasiahli - Kuracina, Kučera, Lelkeš, Šaštinský)

 

V Dechticiach sa nám prudko nevydaril úvod stretnutia, keď už po štyroch minútach bolo 2:0 pre domácich. Najskôr po rohu trochu zakiksoval Vrbovský, aby o malú chvíľu dechtický útočník vymietol ľavý vinkel. Potom sme vyrovnali hru a v prvom polčase sa dva-krát dostal do sľubnej pozície Mikuláš, do šatní sme však šli s dvojgólovým mankom. V úvode druhého polčasu nás domáci mierne zatlačili, nakopol nás však gól Mareka, ktorému predložil famozny center Krivosudský. Ku koncu sa začalo hrať hore-dolu a tuho sme bojovali o bod. Domáci v závere využili jeden z brejkov a poistili si vedenie. V poslednej minúte ešte znížil Marek, keď priamy kop z hranice 16-ky zakrútil do šibenice.

 

OFK Majcichov - TJ Zeleneč  1:0 (0:0)

gól: Šturdík

Šturdík B. - Skovajsa, Scheip, Štrbo L., Krivosudský - Štrbo M., Mišina (85. Kuracina), Mikuláš, Marek, Marfoldi - Šturdík P.

(do hry nezasiahli - Lelkeš, Šaštinský)

 

Po troch debakloch nás čakal v domácom prostredí ďaľší nesmierne náročný zápas v podobe derby stretnutia so Zelenčom. Od úvodu to bol vyhecovaný súboj. Na našom výkone bolo vidno, že v zostave figuroval aj Mišina a na stopérskom poste nová posila Skovajsa, ktorý okamžite výborne zapadol. V prvom polčase sme začali aktívnejšie, do šancí sa dostal najprv Šturdík i Marek, trafili však Gottsteina. A keď Šturdík prekonal aj branára, v ceste mu stálo brvno brány Zelenča. Aj druhý polčas bol plný súbojov a emócií, čakalo sa na víťazný gól. Ten sme strelili my zásluhou Šturdíka, ktorý dostal prihrávku medzi stopérov a v nájazde na brankára štvrťhodinu pred koncom nezaváhal. Víťazno sme veľmi potrebovali a hreje o to viac, že prišlo v derby.

 

Bohdanovce - OFK Majcichov  4:0 (1:0)


Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Štrbo L., Suchán - Kuracina V. - Krivosudský, Marek, Šturdík P. (Kučera), Marfoldi - Zaťko (Kuracina M.)

 

OFK Majcichov - Slavoj Boleráz  0:4 (0:2)


Šturdík B. - Šturdík P., Scheip, Kuracina V., Štrbo L. - Krivosudský, Mišina, Marek, Kuracina V.(30. Marfoldi) - Zaťko (75.Karell), Ďuračka (80. Kuracina M.)

(do hry nezasiahli - Lelkeš, Vrbovský, Šaštinský)

 

Boleráz udrel len chvíľu neskôr ako rozhodca hvizdom otvoril stretnutie, parádnym vinklom sa predsatvil Vörös a udal stretnutiu smer. Ten určovali pohyblivejší hostia a ešte do polčasu sa ďaľšou strelou spoza 16-ky dočkali gólovej poistky. My sme kontrovali až v závere polčasu, Marekov priamy kop však skončil na tyči. V druhom polčase po páradnej akcii pridal Voros svoj druhý gól a dalo sa tušiť, že na bodový zisk môžeme zabudnúť. Zvlášť, keď svoje samostatné nájazdy Šturdík i Marek zakončili len do brankára. V posledných dvoch zápasoch sme dostali poriadnu deku, treba sa otriasť a v Bohdanovciach konečne bodovať.

 

Kátlovce - OFK Majcichov  5:0 (3:0)


Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Štrbo L., Suchán - Krivosudský, Šturdík P., Zaťko, Marfoldi - Šaštinský (75. Lelkeš), Kučera

(do hry nezasiahli - Vrbovský, Polák)

 

V Kátlovciach sme sa po výdatnom predzápasovom daždi dočkali studenej sprchy už v prvom polčase. Absencie viacerých kľúčových hráčov spôsobili, že do šatne sme odchádzali s trojgólovým mankom. V druhom polčase sme napriek zlepšenému umeleckému dojmu inkasovali ďaľšie dva góly a odišli z tohto zápasu ako na jar, s päťgólovou príučkou. Domáci však boli lepší a zaslúžene zvíťazili.

 

OFK Majcichov - Ružindol   3:0 (2:0)

góly: Kuracina V., Šaštinský, Mikuláš (pen)

Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Kuracina V., Štrbo L. - Štrbo M., Mišina, Šturdík P., Marfoldi - Zaťko (85. Vrbovský), Šaštinský (75: Kuracina M.)

(do hry nezasiahli - Lelkeš, Kučera)

 

Do zápasu s Ružindolom sme nastúpili s viacerými zmenami v zostave, kedže nám chýbali viacerí hráči (Marek, Suchán, Ďuračka, Krivosudský, Karell). Napriek tomu sme boli aktívnejším tímom, v úvode mohol hneď dva-krát skórovať Marfoldi, ale ani jeden jeho pokus o strelu francúzskeho gólmana nevystrašil. O gól sme sa však pokúšali ďalej a ten prišiel po spätnej Šturdíkovej prihrávke, keď Kuracina krížnou strelou otvoril skóre. Ďaľší gól mal na kopačke Zaťko, pred prázdnou bránou mu však lopta preskočila nohu. Do kabíny sme predsalen šli s dvojgólovým náskokom, to sa opäť Kuracina prebil cez viacerých obrancov Ružindola, následne Štrbo vrátil prihrávku do päťky a Šaštinský svoj premiérový štart v sezóne okorenil gólom. Druhý polčas pokračoval rovnaký scenár, keď sa Ružindol nedokázal presadiť hlavne v strede ihriska cez Mišinu, či stopérsku dvojicu. Hostia hrali prakticky len po 16-ku, naopak my sme pridali po diskutabilnom pokutovom kope tretí gól, ktorý premenil Mikuláš. Po bojovnom výkone sme získali zaslúžene tri body.

 

Dobrá Voda - OFK Majcichov  1:1 (1:1)

góly: Štrbo M.

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Štrbo L., Suchán - Štrbo M. (60. Karell), Mišina (86. Kuracina V.), Šturdík P., Marek - Ďuračka (70 Marfoldi), Zaťko

(do hry nezasiahli - Kučera, Lelkeš, Šaštinský, Kuracina M.)

 

Zápasu na Dobrej Vode rozhodne nechýbal vzruch. Zápas bohatý na šance začal svojim prienikom až do čistej šance Ďuračka, ale v nedeľu nemal strelecký deň. O chvíľu sa do brejku dostal Milan Štrbo a ten sa už nemýlil. Po góle sme ešte pár-krát podkúrili, ale časom sa začali dostávať do šancí aj domáci. A tých bolo veru neúrekom a vyložené. Do cesty sa im staval disponovaný Vrbovský, tyče, alebo jednoducho smola. Vyrovnať však stihli ešte do polčasu. Po rohu nikým nekrytý Holický skóroval krížnou hlavičkou. Hlavne v závere zápasu sa až nepochopiteľne ľahko dokázali domáci dostávať do skutočne tutových šancí, ktoré s rovnakou ľahkosťou zahadzovali. S ohľadom na vysoký počet šancí nováčika je bod z ihriska súpera výborný. Treba ho však potvrdiť v najbližšom domácom zápase s Ružindolom.

 

OFK Majcichov - Horné Dubové   2:0 (1:0)

góly: Ďuračka, Marek

Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Krivosudský, Suchán (28. Štrbo L.) - Štrbo M., Mišina, Šturdík P. (84. Kuracina), Marek - Zaťko, Ďuračka (72.. Marfoldi)

(do hry nezasiahli - Vrbovský, Karell)

 

Do hodového zápasu sme vstúpili výborne, keď prakticky z prvej vážnej akcie po osi Mišina-Šturdík-Ďuračka, posledne menovaný zblízka skóroval. V prvom polčase sme boli lepší a prišli aj šance, zvlášť Ďuračkova a Marekova volala po góle. Druhý polčas sme súperovi dovolili oveľa viac a ten aj zahrozil, v rozhodujúcich chvíľach nás podržal gólman Šturdík a v jednom prípade aj tyč. V závere sme viac-krát mohli poistiť víťazstvo, hlavne Marek strieľal slepými. Najlepší strelec minulej sezóny sa však nakoniec dočkal a hodové body zostali doma.

 

Biely Kostol - OFK Majcichov  2:0 (1:0)


Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Štrbo L. (82.Kuracina), Suchán - Štrbo M., Marek, Karell (60. Krivosudský), Marfoldi - Šturdík P., Zaťko

(do hry nezasiahli - Kučera, Lelkeš, Šaštinský)

 

V Bielom Kostole sme začali veľmi zle, keď sme hneď po pár minútách inkasovali. Domáci sa presadili kombináciou cez stred našej obrany. Celý zápas bol boj o každú loptu, v druhej časti prvého polčasu sme mali mierne navrch, ale šance sa rodili veľmi ťažko. Najväčšiu mal z uhla Marek, tú však brankár výborne zneškodnil. V druhom dejstve sa pokračovalo v urputnom boji medzi 16-kami, domáci nás len veľmi málo púšťali do svojho pokutového územia. Väčšie ohrozenie pre domácich znamenal akurát Marfoldiho center, ktorý skončil na tyči a Zaťkova strela k bližšej tyči, tú opäť zneškodnil brankár. Domáci v samom závere, keď sme už hrali vabank, poistili víťazstvo druhým gólom.

 

Malženice - OFK Majcichov  5:2 (3:1)

góly: Zaťko, Štrbo M.

Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Štrbo L., Suchán - Štrbo M., Mišina (45. Karell), Marek (86. Kučera), Krivosudský - Zaťko (55. Marfoldi), Šturdík P.

(do hry nezasiahli - Vrbovský, Lelkeš)

 

V úvodnom zápase nového ročníka, sme nastúpili v Malženiciach aj s novými posilami Mišinom a Zaťkom. A úvod nevyznel zle, ani napriek lacnému gólu domáceho Boskoviča, ktorého strela spoza 16-ky prešal Šturdíkovi cez ruky. Práve Zaťko dokázal rýchlo vyrovnať, keď mu výborne narazil Palo Šturdík. V tých momentoch sme viac-krát hrozili, žiadnu akciu sme však do čistej šance nepretavili. Domáci potom zahrávali rohový kop a nekoncentrácia našeho tímu dovolila ísť dovtedy nevýrazným Malženiciam druhý-krát do vedenia. To bol zlomový moment zápasu, odvtedy boli domáci lepší a do konca stretnutia si vypracovali množstvo streleckých pozícii. Tréner Marek bol po zápase stručný...Na tento zápas treba veľmi rýchlo zabudnúť a na tréningoch sa čo najlepšie pripraviť na najbližší zápas v Bielom Kostole.

 

 

OFK Majcichov - FC Modranka     0:2 (0:2)    


Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Štrbo M. (Karell), Krivosudský, Sedlický, Sedlák - Šturdík P. (Šaštinský), Marfoldi (Kučera)

 

Horné Dubové - OFK Majcichov  2:1 (0:1)

góly: Marfoldi

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Štrbo L., Pecháček - Štrbo M., Marek, Krivosudský, Sedlák - Marfoldi (Kučera), Šturdík P. (Karell)

 

OFK Majcichov - Slavoj Boleráz     1:2 (0:1)    

gól: Mikuláš

Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Štrbo M. (Krivosudský), Sedlický, Marek, Sedlák - Šturdík P. (Marfoldi), Ďuračka (Kučera)

 

 S druhým tímom tabuľky sme nezačali najhoršie, ale úvodný gól strelili hostia. Tento moment nás trošku vykolajil, ale do kabín sme (aj vďaka neuznanému gólu hostí) išli len s jednogólovým mankom. Druhý polčas sme boli už lepším tímom, zápas sa aj trochu priostril. Desať minút pred záverom sme vyrovnali hlavičkou Michala Mikuláša po rohovom kope. Vzápätí sme mohli aj viesť, pekná strela Krivosudského sa však neujala. V nadstavenom čase sme naopak inkasovali, keď tečovanou strelou rozvlnil sieť Voros.

 

Ružindol - OFK Majcichov  2:3 (1:1)

góly: Pecháček, Marek, Sedlák

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Štrbo L., Pecháček - Štrbo M., Marek, Sedlický, Sedlák - Marfoldi (Kučera), Šturdík P. (Karell)

 

V Ružindole to bol zápas na výbornom trávniku a so súperom, ktorý sa snažil hrať futbal. To boli tie hlavné faktory, že sme v zápase mali priehrštie streleckých príležítostí. Napriek tomu, že sme dva-krát prehrávali, sme stretnutie dokázali vyhrať. Najprv ponúkol gól domácim Scheip, no ešte do pločasu vyrovnal ďalekonosnou strelou Pecháček. V druhom polčase šli do vedenia po štandartke opäť domáci, za pár sekúnd však Pecháček namazal na Marekovu pleš a bolo zrovnané. Víťazný gól strelil Sedlák, ktorý sa hodný čas zastreľoval, dobrý výkon sa mu však podarilo korunovať zaslúženým gólom. Súpera sme predčili hlavne v záložnej formácii, tá naša sa predviedla v tom najlepšom svetle. Smutným momentom bol v závere ďaľší neuznaný regulárny gól Kučeru, ktorý asi nemá súdené...

 

OFK Majcichov - Opoj     5:0 (2:0)   

góly: Marek 2, Mikuláš, Sedlický, vlastný   

Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Štrbo M., Marek, Sedlický, Sedlák - Šturdík P. (Krivosudský), Marfoldi (Lelkeš)

 

V derby sme od začiatku boli lepším tímom, hostia rozohrávali každú svoju akciu dlhým nákopom, čo naša obrana výborne neutralizovala. Prvý gól padol po peknej akcii, na jej konci bol Marek, ktorý krížnou strelou trafil pravý horný roh brány. Druhý gól si po Marfoldiho rohu hostia strelili sami. V zápase sme mali množstvo šancí, v druhom dejstve sa trafil opäť ako prvý Marek z priameho kopu, po jeho centri strelil hlavou štvrtý gól kapitán Mikuláš. Posledný gól dosiahol po Štrbovom centri Sedlický. Opoj mal jedinú vážnejšiu možnosť, tú dvojitým zákrokom bravúrne zlikvidoval Braňo Šturdík. Napriek jasnej prevahe sme predviedli viacero nepresností, čo sme si v konečnom dôsledku mohli dovoliť, kedže Opoj sa predviedol tak, že v každom smere potvrdzoval svoju súčasnú tabuľkovú pozíciu.

 

 Malženice - OFK Majcichov  4:2 (3:1)

góly: Marek, Sedlický

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Štrbo L. (Polák), Pecháček - Štrbo M., Marek, Sedlický, Marfoldi - Ďuračka, Šturdík P. (Kučera)

 

Nepriaznivé klimatické podmienky vyvolávali otázku, či sa bude môcť hrať...odpoveď dalo vynikajúco pripravené ihrisko v Malženiciach. Domáci začali svižne a rýchlou kombinačnou hrou nás v obrane rozoberali ako lego. Napriek tomu, že po centri Milana Štrba skóroval hlavou Marek, dominovali v prvom polčase Malženice. Na náš vedúci gól odpovedali v tej istej minúte a do polčasu si stihli vybudovať dvojgólový náskok. V druhom polčase sme znížili Sedlickým, ktorý vystihol rozohrávku súpera a mali sme viacero ďaľších sľubných šancí. Ale keď sa nepresadil ani kanoniersky žolík Ďuračka, tušili sme, že obídeme naprázdno. 

Kátlovce - OFK Majcichov  5:0 (4:0)    

 

Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Štrbo M., Krivosudský (Lelkeš),  Sedlický, Šturdík P. - Marek, Marfoldi

 

Zápas podobný tomu hokejovému Dánska so Slovenskom. Na začiatku sme prakticky nerobili nič iné, len rozohrávali to stredového kruhu. Štyri mega-rýchle góly určili ráz zápasu, v ktorom sme herne vôbec nezaostávali, vo finálnej fáze sme však narozdiel od súpera nedotiahli žiadnu našu akciu do úspešného konca. Po hrubej chybe v obrane sme v závere dokonca inkasovali piaty gól a v zápase hranom na vynikajúcom teréne sme utŕžili výprask.

 

OFK Majcichov - Biely Kostol   4:0 (3:0)    

góly: Ďuračka, Marfoldi, Marek 2

Šturdík B. - Sedlák, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Krivosudský (Lelkeš), Marek, Šturdík, Śtrbo M. - Marfoldi, Ďuračka (Kučera)

 

Napriek absenciám Mikuláša i Sedlického sme boli po celý zápas lepším tímom a už do polčasu sme tromi gólmi rozhodli. V celom stretnutí sme mali priehrštie gólových príležitostí, ktoré však neboli zužitkované. Hostia sa snažili hrať ofsajd-systém, ten im zlyhával hlavne kvôli ľavému bekovi, ktorého súčinnosť nebola dostatočná. Všetky prvopolčasové góly padli po sólových nájazdoch. V závere zápasu sa presadil aj striedajúci Kučera, radosť mu však pokazil asistent rozhodcu, ktorý odmával sporný ofsajd.

 

Dolné Dubové - OFK Majcichov  4:2 (1:1)    

góly: vlastný gól, Sedlický

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Štrbo M., Lelkeš (Krivosudský), Marek, Sedlický - Šturdík, Marfoldi

 

Do Dubového sme prišli bez Braňa Šturdíka i Sedláka, stále chýbajú zranení Karell, Kuracina, Vančo. Iba na lavičke zostal tiež zranený Krivosudský. Napriek týmto oslabeniam a terénu, ktorý mal mnoho prívlastkov, len nie prívlastok futbalový, sme začali celkom slušne. Súpera sme zatlačili, ale najmä vďaka terénu sme viacero akcií nedotiahli do konca. Do vedenia nás tak dostal kuriózny gól, keď si Pecháčkov center zrazil obranca domácich do vlastnej brány. Po polhodine sa začali dostávať do zakončenia aj domáci, vyrovnanie im však zabezpečil rozhodca darovanou penaltou. V druhom dejstve sme opäť na domácich vybehli a výsledkom bola Sedlického bomba k ľavej tyči. Svoju prvú akciu pri našej bráne zakončili domáci gólom, keď sme trestuhodne nechali sa presadiť domáceho utočníka po našej bránkovej čiare a ten z uhla vyrovnal. Rozhodnúť mohli v zápätí Marek, Štrbo aj Sedlický, v šanciach však neuspeli. Ďaľšie šance nám znegoval asistent rozodcu, ktorý využil, že sa hralo na 1.mája a mával a mával...V závere po ďaľšej našej nedôslednosti v obrane súper rozhodol o svojom víťazstve, ktoré poistil aj v nadstavenom čase.

 

OFK Majcichov - Voderady   4:1 (2:0)    

góly: Štrbo M., Šturdík, Ďuračka 2

Šturdík B. - Mikuláš, Marek, Pecháček, Štrbo L. - Krivosudský, Sedlák, Sedlický (Lelkeš), Śtrbo M. - Šturdík, Marfoldi (Ďuračka)

 

Proti Voderadom sme dosiahli tretie víťazstvo v rade a celkom zaslúžene. Náš súper nepredviedol nič svetoborné a hlavne v rozohrávke kazil pod tlakom. Po jednej takejto chybe sme podnikli výpad do otvorenej obrany a na konci peknej akcie zasúval Milan Štrbo. O dve minúty zabudla obrana na Šturdíka, ktorý mal dosť času na spracovanie vysokej prihrávky a výborné zakončenie. Do druhého polčasu, v ktorom bol súper už úplne odovzdaný, nastúpil Ďuračka a bolo ho ako vždy "cítiť". Dvoma veľmi peknými gólmi potvrdil naše víťazstvo. A napriek gólu súpera z jedinej poriadnej akcie v druhom dejstve, mohli byť diváci na štadióne spokojní, keď videli veľa pohľadných akcií v nádhernom, slnečnom počasí.

 

Košolná - OFK Majcichov  1:3 (0:2)    

góly: Šturdík 2, Ďuračka

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Štrbo M., Štrbo L. - Krivosudský, Sedlák, Marek, Sedlický (Lelkeš) - Šturdík (Ďuračka), Marfoldi

 

Od úvodu zápasu sme boli nebezpečnejším tímom, táto naša aktivita vyústila do prvého gólu, keď v páde Šturdík skóroval strelou pod brvno. Druhý gól padol po sólovom úniku Sedlického, ktorý na 16-ke prihral opäť Šturdíkovi a ten krížnou strelou poistil vedenie. tretí gól mal viac-krát na kopačke Marek, v prvom polčase najprv prestrelil, v druhom po perfektnom Sedlákovom pase postupoval sám na gólmana domácich, bránu však opäť netrafil. a keď už konečne po kombinácii s Ďuračkom skóroval, rozhodca odpískal ofsajd. Domáci sa do zápasu vrátili premenou penaltou, našťastie na viac sa už nezmohli. Naopak Ďuračka strelil v závere tretí gól nášho mužstva. 

OFK Majcichov - Dechtice   2:0 (0:0)    

góly: Marek, Sedlák

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Krivosudský, Sedlák, Marek, Lelkeš (Kučera) - Šturdík, Marfoldi

 

Úvod zápasu poznačilo, že sme vyše 20 minút hrali desiati, kedže zranenia, oslava 40-ky Antiho Poláka (gratulujeme) a nakoniec aj neskorý príchod Mikuláša, oklieštilo našu zostavu. Oslabenie sme prežili bez ujmy, aj vďaka súperovi, ktorý si náš hendikep nevšimol. Po doplnení sa však naša hra príliš nezlepšila. Do polčasu sme si vypracovali jedinú gólovú šancu, keď center Pecháčka našiel Sedláka, jeho hlavička trafila brankára hostí. Aj druhý polčas sme odohrali v kŕči, prišiel však záver, v ktorom sme nakoniec vybojovali dôležité víťazstvo. V 86.minúte sa rozohrala jedna z mála pohľadných akcíí, na ktorej konci bol Marek, ktorý doslova vyzvŕtal stópera hostí a brankárovi nedal šancu. O tri minúty vyslal Kučera Mareka, ten posunul na úplne voľného Sedláka, ktorý s prehľadom strelil svoj prvý gól v drese Majcichova. Vydreté, o to dôležitejšie víťazstvo, hlavne po psychickej stránke. Sú to prvé body na jar, cez víkend nás však čakajú dva zápasy, oba na ihriskách súperov.

 

TJ Družstevník Horná Krupá – OFK Majcichov   3:0 (0:0)        

Šturdík B. - Šturdík P., Scheip, Štrbo L.(Kučera), Štrbo M. - Krivosudský (Gašparík), Lelkeš, Sedlák, Sedlický - Marek, Marfoldi

 

V Krupej sme opäť nastupovali s viacerými absenciami v zostave. Od úvodu sme sa zamerali na pozornú defenzívu a hru na brejky. V prvom polčase nám to vcelku vychádzalo a pár-krát sme aj zahrozili protiútokmi. Druhý polčas sa odvíjal podľa rovnakého scenára, jeden náš sľubný brejk však Krivosudský nevyriešil dobre a domáci podnikli gólovú kontru. Netrvalo dlho a po rohu pridali domáci poistku. V  90.minúte podčiarkli pre nás ďaľší nelichotivý výsledok tretím gólom.

 

TJ Elastik Bohdanovce - OFK Majcichov   6:1 (3:1)

gól: Karell

Vrbovský - Sedlák, Scheip, Štrbo, Pecháček - Krivosudský (Ďuračka), Kuracina (Kučera), Sedlický, Karell (Lelkeš) - Šturdík, Marfoldi 

 

V Bohdanovciach na katastrofálnom ihrisku sme nastúpili bez dvoch opôr, vykartovaných Mareka a Mikuláša, ku ktorým sa už v úvode pridal zranený Krivosudský. To už bol stav 1:1, keď domáci sa presadili už v úvodných sekundách šťastnou hlavičkou. My sme odpovedali Šturdíkovým rohom a Karellovou dorážkou. Potom sme mali mierne navrch, ale v záverečnej minúte polčasu nás súper zarezal dvoma zlepenými gólmi. Hneď v úvode druhého polčasu nás zaklincoval rozhodca odpískaním Štrbovej "malej domov", ktorú domáci po závare v 16-ke pretavili vo štvrtý gól. V zápätí museli odstúpiť pre zranenie aj Karell a Kuracina. Naše zdecimované mužstvo "zabíjal" hlavne Opálek, ktorý sám vsietil štyri góly. Na tento zápas, v ktorom domácim vyšlo takmer všetko a našim naopak absolútne nič, treba čo najskôr zabudnúť. 

 

OFK Majcichov - TJ Zeleneč  1:2 (1:1)

gól: Šturdík 

Šturdík B. - Mikuláš, Scheip, Pecháček, Štrbo L. - Krivosudský (Gažovič), Sedlák, Marek, Sedlický (Kuracina) - Šturdík P., Marfoldi 

 

Úvod zápasu nám vcelku vyšiel, boli sme aktívnejší. Bránu Zelenča, ktorú hájil Gottstein ohrozoval viac-krát hlavne Sedlický. Práve po jeho prihrávke sa na ľavom krídle presadil kapitán Šturdík a popod brankára otvoril skóre. Hostia sa postupne rozohrali, keď hlavne cez Geršiho útočili. Vyrovnal však Blažíček, ku ktorému sa šťastne odrazila lopta a 10 metrov od brány nemal problém skórovať. Druhý polčas sa trošku rozháral, pribudlo hlavne veľa osobných súbojov a trvdších zákrokov. Náš súper mal mierne navrch, dostal sa aj do tutovej šance, tú však vychytal Šturdík. Rozhodnutie prišlo tri minúty pred koncom. Nájazd Šturdíka zlikvidoval Gottstein a následná dorážka Sedláka minula prázdnu bránu. Z protiútoku platilo staré známe nedáš-dostaneš a Zeleneč strhol víťazstvo na svoju stranu. Pred výbornou kulisou tak skončilo derby šťastnejšie pre nášho rivala z Linča.

 

 

OFK Majcichov - Veselé  4:3 (3:2)

góly: Sedlický, Krivosudský, Kuracina, Šturdík

Vrbovský - Mikuláš, Sedlák, Pecháček, Štrbo L. - Krivosudský, Kuracina, Marek, Sedlický - Šturdík, Marfoldi (Vančo, Lelkeš)

 

 Do zápasu sme vstúpili razantne, súper prvých päťnásť minút nemohol konkurovať. Strelili sme dva góly a mohlo ich byť viac. Postupne sa však Veselé dostávalo do hry, k čomu im dopomohol aj rozhodca viacerými nepresnými výrokmi. Úvod druhého polčasu patril domácim, ktorí nielen že vyrovnali, ale mali na kopačke aj ďalšie góly. Napodobnili však našich strelcov z prvého dejstva a pykali za to. Výborne hrajúci Šturdík zužitkoval Vančovu prihrávku na víťazný gól. V generálke na ligu sme tak zvíťazili a môžme sa tešiť na prvý súťažný zápas.

 

OFK Majcichov - D.Lopašov  8:1 (5:0)

góly: Vančo 3, Zaťko 3, Šturdík 2

Bocán - Mikuláš, Sedlák, Pecháček, Štrbo L. - Gažovič, Šturdík, Marek, Marfoldi - Kuracina, Vančo (Vrbovský, Valášek, Zaťko)

 

V súboji o siedmu priečku na turnaji nás čakal účastník III.B. triedy. My sme chceli prekvapiť súpera dvomi prekvapivými ťahmi, keď Pecháček nastúpil na kraji obrany a Kuracina na hrote. A treba povedať, že trénerovi tento ťah vyšiel, Pecháček výborne obhospodaroval celú ľavú stranu a bolo ho cítiť ako v defenzíve tak v ofenzíve. Takisto Kuracina sa na hrote nestratil, k spokojnosti mu mohol chýbať akurát strelený gól. V prvom polčase sme jasne dominovali v takmer každej činnosti, čo sme dokázali vyjadriť aj gólmi. Najskôr dva-krát trafil Šturdík, aby ho ešte do prestávky doplnil hattrickom Vančo. Druhé dejstvo už bolo vyrovnanejšie, napriek tomu sme strielali góly aj naďalej. Striedajúci Zaťko trafil tri-krát, na čo odpovedal súper aspoň čestným gólom.  S turnajom sme sa rozlúčili výborným výkonom, hlavne na prvý polčas by chcelo nadviazať aj v súťaži.

 

OFK Majcichov - H.Orešany  1:4 (1:1)

Vrbovský - Šturdík, Kuracina, Susko, Štrbo L. - Gažovič, Sedlický, Marek, Pinček - Zaťko P., Pecháček (Lelkeš, Marek Ti., Gašparík)

 

Náš prvý prípravný zápas na prírodnej tráve sme odohrali u šiestoligistu v Horných Orešanoch. Miernu územnú prevahu mali domáci, do vedenia sme však šli my zásluhou premiérového gólu Pecháčka v našom drese. Polčas skončil nerozhodne, keď Orešany vyrovnali po rohovom kope. O svojom víťazstve rozhodli domáci dvojgólovým nástupom do druhého dejstva. Aj keď bola hra viac-menej vyrovnaná, Horné Orešany nakoniec zvíťazili rozdielom triedy.

 

OFK Majcichov - Trstín  0:2 (0:0)

Vrbovský - Mikuláš, Kuracina, Susko, Krivosudský - Gažovič, Sedlák, Marek, Marfoldi - Lelkeš, Šturdík

 

V našom poslednom zápase skupiny zimného turnaja nás čakal Trstín. V prvom polčase sme mali územnú prevahu s dostatkom šancí, vo viacerých bol Marek, gól sme však nedali. Nedal ho ani súper, ktorý sa spoliehal hlavne na dlhé kolmé lopty za obranu, na ktoré nabiehal rýchlonohý Park Ji Sung. V druhom dejstve sa v našej hre začalo kopiť viacero nepresností a šancí už bolo menej. Do vedenia šiel súper po štandartke, keď nákop vyrazil Vrbovský priamo pred súpera, ktorý nezaváhal. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Sedlák, ale loptu dobre netrafil. Súper nás za to potrestal aj druhý raz, keď strelili gól z ofsajdu.

 

OFK Majcichov - Madunice  1:0 (0:0)

góly: Gažovič

Bocán - Šturdík, Kuracina, Susko, Krivosudský - Sedlický, Karell, Marek, Gašparík - Marfoldi, Gažovič (Lelkeš)

 

Ďaľší prípravný zápas sme zohrali za príjemného počasia na umelej tráve v Galante. V stretnutí, v ktorom nám chýbalo viacero adeptov základnej zostavy, sme si vytvorili dostatok šancí na skórovanie. Dlho však zostával zápas bez gólového korenia, v prvom dejstve zahadzoval hlavne Gažovič, v druhom mohli postupne rozhodnúť Marfoldi, Marek či Lelkeš. Madunice nás mohli nakoniec potrestať, ale Bocán mužstvo podržal. Keď už všetko vyzeralo na bezgólové vyústenie, vysunul Krivosudský Gažoviča a ten sa predsalen trafil. Do záveru zostávali tri minúty a naše mužstvo si už víťazstvo nedalo vziať.


OFK Majcichov - Kátlovce  2:1 (2:0)

góly: Marek, Krivosudský

Bocán - Sedlák, Kuracina, Susko, Marfoldi - Krivosudský, Šturdík, Marek, Pinček - Pecháček, Gažovič (Lelkeš, Vrbovský)


V zápase proti našemu prvému súperovi v jarnej časti, nastúpila aj potenciálna posila našeho mužstva Sedlák. Ten si zo stopérskeho miesta výborne organizoval obranu, v ktorej sa predstavil aj mladý Susko. O našom víťazstve rozhodli dva naše góly v prvom polčase. Najskôr po štandartke a odrazenej lopty pred 16-ku trafil s pomocou brvna Marek. Druhý gól vsietil Krivosudský, ktorý potrestal zlú ofsajdovú pascu súpera. Súpera sme v zápase nepustili do vážných šancí, skórovať sa mu podarilo po rohovom kope. Naopak viac-krát sme mali možnosť skórovať z brejkov do otvorenej obrany, nakoniec sme sa však museli uspokojiť s najtesnejším víťazstvom.

 

OFK Majcichov - Suchá  1:3 (0:1)

góly: Lelkeš

Vrbovský - Mikuláš, Scheip, Kuracina, Krivosudský - Vančo, Karell, Marek To., Marfoldi - Šturdík, Šaštinský (Lelkeš, Marek Ti.)

 

Do zápasu sme nastúpili s úzkým kádrom, čo sa prejavilo hlavne po odstúpení zraneného Scheipa. jeho stopérsku pozíciu tak musel zastúpiť už v prvom polčase Šturdík. Scheipa nahradil Tibor Marek a práve on mal najväčšiu šancu prvého dejstva, ale bratovu prihrávku na gól nepretavil. Naopak v poslednej minúte využil súper brejk a dostal sa do vedenia. V druhom polčase kvalita našej hry mala klesajúcu tendenciu, paradoxne sme však vyrovnali, presadil sa krížnou strelou ďaľší striedajúci hráč Tibor Lelkeš. Následne po rohu mohol pridať gól Mikuláš, jeho strela zo 16-ky tesne minula pravú tyč. Tutovku mal na nohe Šaštinský, keď vystihol brankárovu rozohrávku, prekonať ho však už nedokázal. Súper nás za to potrestal a keď nevyrovnal z vyloženej šance ani Marfoldi, Suchá nakoniec zvíťazila. V závere treba dodať, že zaslúžene.

 

OFK Majcichov - Košolná  3:4 (0:2)

góly: Marek 2, Vančo

Šturdík B. - Mikuláš, Krivosudský, Kuracina, Štrbo L. -  Gažovič, Marek, Karell, Marfoldi - Šturdík, Pecháček (Vančo, Drobný, Polák, Lelkeš)

 

V druhom zápase nás čakala Košolná, ktorá mala na konte tri body ako my. V našej zostave figuroval aj odchovanec Lokomotívy, naposledy hráč Hrnčiaroviec Matej Pecháček. Do zápasu sme vstúpili dosť nešťastne, keď z trestného kopu tesne za polovicou ihriska, súperi nakopli loptu do 16-ky a po nedorozumení stópera s brankárom sme inkasovali. Naša medzihra nebola uspokojivá, súper bol v držaní lopty o niečo lepší, ale všetko ďaleko od brány. Druhý gól však strelila opäť Košolná, opäť po centri, ktorý hlavou premenil ten istý hráč. Napriek tomu, že sme sa viac-krát dostali do súperoveho pokutového územia, nebezpečne vyznela len strela Pecháčka po centri Šturdíka. 

V druhom polčase sme mali územnú prevahu, súper ohrozoval Braňa Šturdíka len minimálne, ku gólom sme sa stále nedokázali prepracovať. Po neodpískanej penalte na Krivosudského, prišli po hrubých chybách dva brejky, ktoré Košolná využila a črtal sa výprask. V závere aj zásluhou nasadenia našich najskúsenejších futbalistov sme vyvinuli tlak, ktorý sme pretavili aj do gólov. Najprv posunul Vančo v 16-ke Marekovi a ten prekvapil brankára zakončením k prvej tyči. O chvíľu vrátil Marek prihrávku Vančovi a ten lobom znížil na rozdiel dvoch gólov. V poslednej minúte po faule na Šturdíka, sme strelili aj kontaktný gól, keď priamy kop zužitkoval Marek. Všetky tri góly padli v rozpätí siedmych minút, futbal sa však hrá 90 minút a na body sme tak nedosiahli.


 

OFK Majcichov - Voderady  2:0 (1:0)

góly: Marföldi, Krivosudský

Bocán - Mikuláš, Scheip, Štrbo L., Nejezchleb - Krivosudský, Kuracina, Šturdík, Marfoldi - Lelkeš, Šaštinský, (Vrbovský, Kotlan, Polák)

 

Náš úvodný zápas na turnaji sa niesol v znamení veľkej zimy, s ktorou sa zo začiatku lepšie vysporiadal náš súper. Viackrát sa totiž dostal do nebezpečnej blízkosti Bocána, ten však vytiahol niekoľko dôležitých zákrokov a v spolupráci s obranou si nakoniec udržal polčasové čisté konto. My sme toho vpredu veľa nevymysleli, až na Šturdíkovu nebezpečnú štandartku a neuznaný ofsajdový gól Lelkeša. V samom závere však prišiel projektyl z 30-metrovej vzdialenosti, ktorý vyslal Marfoldi a ten skončil v pravom hornom rohu brány Voderád.

Druhý polčas sme začali lepšie než ten prvý, Kuracina vyslal striedajúceho Kotlana, ten sa výborne presadil cez obrancu, ktorý ho následne fauloval a rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si postavil Marfoldi, dobre mierený kop sa však odrazil od vnútornej tyče späť do ihriska. V druhej polovici druhého dejstva sa opäť začali viac tlačiť dopredu Voderadčania, naša prehustená obrana s brankárom Vrbovským im však gól streliť nedovolila. Naopak, trestný kop z polovice ihriska rýchlo rozohral Marfoldi, jeho pas za obranu zužitkoval lobom ponad brankára kapitán Krivosudský. Napriek absenciám viacerých kľúčových hráčov sme kvalitného súpera dokázali zdolať, čo je na úvod prípravy určite veľmi povzbudzujúce.